Izoterm - Producent Styropianu - Na mur beton!

+48 62 78 105 70 | biuro@izoterm.kepno.pl

Ocieplenie

Ocieplenie ścian budynku nie należy do trudnych i skomplikowanych rzeczy. Przy tej czynności ważne jest, aby przestrzegać kilki zasad. Należy dobrze przygotować podłoże. Chodzi o to, aby było ono jak najbardziej równe i stabilne. W przypadku dużych „uskoków” na ścianie powinno się je wyrównać różnymi grubościami płyt styropianowych. Przed rozpoczęciem gruntowania ściana powinna być czysta i wygruntowana. Poprawnie nałożony klej powinien być na całej powierzchni płyty oraz wzdłuż jej obwodu. Przy nakładaniu kleju rozróżniamy dwie metody:

Płyty styropianowe należy układać na powierzchni bardzo ciasno, obok siebie. Najodpowiedniej jest zacząć układanie od rogu ściany z przesunięciem o pół długości płyty, aby uniknąć mostków termicznych, które spowodują utratę ciepła. Przy układaniu płyty styropianowych należy zwrócić uwagę, aby powierzchnia była równa . Wpłynie to na efekt finalny elewacji. Jeżeli powierzchnia płyt ma niewielkie nierówności należy użyć do zeszlifowania powierzchni ogólnodostępnych tarek.

Do wypełnienia przestrzeni między płytami należy użyć piany PU. Orzy mocowaniu kołków należy zwrócić uwagę, aby były one osadzone na odpowiedniej głębokości. Osadzone zbyt głęboko wpłyną na zniszczenie płyty termoizolacyjnej natomiast osadzone zbyt płytko sprawią, że powstaną wypukłości, które będą trudne do zamaskowania. Bardzo ważnym elementem jest użycie listwy startowej i siatki. Chronić one będą przed czynnikami atmosferycznymi oraz przed gryzoniami.

Podczas układania płyt styropianowych należy zwrócić uwagę na pogodę. Optymalna temperatura powietrza to od 5 °C do 25 °C . Nie może także padać. Styropian zachowuje swoje właściwości przy określonych warunkach. Należy być szczególnie ostrożnym przy nakładaniu płyt grafitowych gdyż nie wolno wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.